četvrtak, 07 novembar 2019 11:19

Stipendije Vlade Francuske 2020-2021.

Student ste na master studjama ili na doktoratu i želeli biste da ostvarite svoj profesionalni san? Studirajte u Francuskoj, odaberite studijski program nivoa master 2 ili doktorata, na francuskom ili engleskom jeziku, na univerzitetu po vašem izboru: u Strazburu, Bordou, Grenoblu ili Parizu, ili bilo kom drugom univerzitetskom gradu u Francuskoj i ostvarite svoju zamisao zahvaljujući stipendiji koju dodeljuju Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji.

Svake godine oko pedeset studenata iskoristi finansijsku podršku Vlade Francuske za nastavak studija u Francuskoj.

Konkurs za stipendije 2020-2021. otvoren je do 16. marta 2020.

Studenti mogu da konkurišu za razne programe stipendija:

• master 2-sve oblasti
  • master 2-stipendija za bivše maturante Matematičke gimnazije u Beogradu
  • doktorat u komentorstvu
  • stipendija za Nacionalnu visoku školu za lepu umetnost (ENSBA).
  • finansijaska podrška za pokrivanje troškova upisa na državni univerzitet u Francuskoj

Podnošenje kandidatura:

Francuski institut u Srbiji, Zmaj Jovina 11, Beograd

Uslovi i kriterijumi nalaze se na:

Pratite naše aktuelnosti na facebook stranici: Campus France Serbie/Studirajte u Francuskoj

Website: www.institutfrancais.rs