Računarska tehnika i informatika

Studijski program doktorskih studija Računarska tehnika i informatika je koncipiran u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i Bolonjskom deklaracijom. Studijski program Računarska tehnika i informatika zasnovan je na potrebi za kadrovima najvišeg nivoa edukacije osposobljenih za sprovođenje originalnih i naučno relevantnih istraživanja u oblasti elektrotehničkog i računarskog inženjerstva, a što za cilj ima razvoj nauke, kritičkog mišljenja i obrazovanje kadrova osposobljenih da samostalno vode originalna i naučno relevantna istraživanja u oblasti elektrotehničkog i računarskog inženjerstva, kao i razvoj novih postupaka koji doprinose opštem razvoju društva. Dakle, navedeni studijski program studentima omogućava sticanje naučnih sposobnosti i akademskih veština, razvoj kreativnih sposobnosti i ovladavanje praktičnim veštinama potrebnim za uspešan razvoj karijere u oblasti upravljanja složenim sistemima u okviru međunarodnih i domaćih institucija, državnih i drugih organizacija i struktura.

Po završetku doktorskih studija studenti postaju stručni i specijalizovani intelektualci, sposobni za samostalan naučnoistraživački rad u oblasti računarske tehnike i informatike. Svršeni studenti doktorskih akademskih studija Računarska tehnika i informatika su kompetentni da vode istraživanja i da rešavaju realne probleme upravljanja preduzećem u savremenom informacionom okruženju, kao i da razvijaju sisteme za planiranje i upravljanje resursima preduzeća. Kompetencije uključuju, pre svega, razvoj sposobnosti kritičnog mišljenja, sposobnosti analize problema, sinteze rešenja i predviđanje ponašanja odabranog rešenja sa jasnom predstavom šta su njegove dobre a šta loše strane.

Doktorske studije studijskog programa Računarska tehnika i informatika traju tri godine i njihovim završetkom student stiče ukupno 180 ESPB i akademski naziv DOKTOR NAUKA – ELEKTROTEHNIKA I RAČUNARSTVO.

Nastava se ostvaruje kroz mentorski rad i uspostavljanje neposrednog kontakta student-profesor. Naglasak se stavlja na isticanje individualnog, kreativnog razvoja studenata, sticanje svrsishodnih teorijskih i praktičnih znanja i korišćenje savremene tehnologije.

Nastavni plan studijskog programa

Računarska tehnika i informatika - Doktorske studije

Časovi aktivne nastaveESPB
 ŠNaziv predmetaSStatus predmetaPSIR