Poslovna ekonomija i finansije

Poslovna ekonomija i finansijeStudijski program Poslovna ekonomija i finansije je koncipiran u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i Bolonjskom deklaracijom.

Studijski program Poslovna ekonomija i finansije namenjen je onima koji žele da steknu sadržajna i kvalitetna, kako teorijska tako i praktična znanja, koja će im omogućiti da postanu osposobljeni stručnjaci za uspešno delovanje i rešavanje problema u oblasti poslovne ekonomije i finansija. Kroz ovaj studijski program studenti stiču opšta znanja iz oblasti ekonomije, menadžmenta, marketinga, ali i usko specijalizovana znanja iz oblasti finansija.

Studijski program Poslovna ekonomija i finansije upoznaje studente sa različitim aspektima i modelima savremenog poslovanja, omogućavajući im da razumeju suštinu poslovne ekonomije i finansija i njihov značaj za razvoj privrede i društva u celini.

Za studente je tokom studija organizovana stručna praksa kao deo nastavnog procesa kako bi stekli veštine koje zahteva savremeno tržište rada i na taj način obezbedili sigurno zaposlenje.

Nastava je interaktivna i ostvaruje se u malim grupama i kroz mentorski rad. Kroz interaktivnu nastavu naglasak se stavlja na isticanje individualnog, kreativnog razvoja studenata, timski rad, sticanje praktičnih znanja i korišćenje savremene tehnologije, kao i na uspostavljanje neposrednog odnosa između studenata i profesora. Kvalitetu nastavnog procesa doprinose i gostovanja stručnjaka iz privrede.

Studijski program Poslovna ekonomija i finansije traje četiri godine i njegovim završetkom studenti stiču 240 ESPB bodova i zvanje DIPLOMIRANI EKONOMISTA. Po završetku osnovnih akademskih studija student može nastaviti master studije u trajanju od jedne godine.

Nakon završetka studijskog programa Poslovna ekonomija i finansije studenti su na raspolaganju brojne mogućnosti zaposlenja u oblasti poslovne ekonomije i to pre svega u domenu finansija. Studenti su u potpunosti pripremljeni i osposobljeni za uspešan razvoj karijere u bankarstvu, osiguranju, na berzi, kao i u različitim privrednim subjektima, kako u privatnom tako i u javnom sektoru.

Nastavni plan studijskog programa

Poslovna ekonomija i finansije - Osnovne akademske studije

Naziv predmetaSem.Pred.VežbeESPB
Prva godina