Studentkinja IV godine FIMEK - a na praksi u Execom-u

Praksu sam obavljala u firmi Execom d.o.o. u Novom Sadu. Cilj prakse bio je upoznavanje sa načinom rada u project management departmanu u IT industriji.

Tokom tri nedelje, koliko je praksa trajala, stekla sam znanje o osnovama project management-a, agilnim procesima i Scrum metodologiji, transparentnosti i kolaboraciji unutar tima, komunikaciji sa klijentom i rešavanju zahtevnih situacija, organizaciji procesa na projektima, planiranju vremena celog tima, legalnim dokumentima koji su potrebni na jednom projektu i motivaciji zaposlenih na projektu.

Prilikom obavljanja prakse imala sam prilike da steknem veoma bitna praktična znanja koja će mi bez sumnje biti od ogromnog značaja u budućem radu. Zahvalila bih prof. Jeleni Vapi-Tankosić na organizovanju prakse i svojoj mentorki Branki Stojnić na strpljenju, posvećenom vremenu i prenetom znanju.

Borka Tegeltija