četvrtak, 06 februar 2014 14:33

FIMEK dogovorio saradnju sa Regionalnom privrednom komorom u Novom Sadu

Rukovodioci Kancelarije za saradnju sa privredom, edukaciju i stručno usavršavanje privrednih subjekata i rukovođenje stručnom praksom studenata i Kancelarije za finansijski menadžment i korporativni  konsalting pri Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment,  03.02.2014. godine posetili su Regionalnu privrednu komoru u Novom Sadu.

Predsednik Komisije za bankarstvo i finansije mr Arijan Avramov i  sekretar Komisije za bankarstvo i finansije Marija Mišić ispred Regionalne privredne komore u Novom Sadu  održali su sastanak sa prof. dr Lazarom Ožegovićem  i prof. dr Markom Ivanišem rukovodiocima pomenutih kancelarija. Na sastanku su razmatrani brojni oblici i mogućnosti saradnje između Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment i Regionalne privredne komore. Tokom razgovora predstavnici  Regionalne privredne komore u Novom Sadu izrazili su želju da sarađuju sa Fakultetom za ekonomiju i inženjerski menadžment,  kao značajnom i respektabilnom visokoobrazovnom institucijom, pre svega u oblasti organizacije i realizacije praktičnih kurseva/seminara, kao i obuka iz različitih stručnih oblasti, a u skladu sa potrebama privrednih subjekata i institucija. Saradnja između Fakulteta i Regionalne privredne komore imaće za cilj da u skladu sa potrebama privrednih subjekata i institucija obezbedi sticanje znanja i praktičnih veština potrebnih za različite oblike upravljanja organizacijama u savremenim tržišnim uslovima poslovanja, da unapredi razmenu iskustava i informacija u oblasti naučnoistraživačkog rada kao i saradnju u oblasti apliciranja, učestvovanja i izrade različitih projekata.