utorak, 27 septembar 2016 11:04

NACIONALNO UDRUŽENJE EKSPERATA ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE

28.09.2016. Velika sala Matice srpske, Novi Sad

Konferencija „Održivi razvoj i Zelena ekonomija“ održati će se 28.09.2016. godine u Velikoj Sali Matice srpske u Novom Sadu, sa početkom u 10 časova.

Nacionalno udruženje eksperta zaštite životne sredine nastalo je sa idejom da se na jednom mestu okupe svi oni kojima je cilj održivi razvoj zajednice. Unapređenje ovakvog pristupa kroz harmonični razvoj ekološkog, ekonomskog i socijalnog ambijenta predstavlja aktivnost u cilju javnog dobra i interesa. Okupljanje i organizovanje naučnika, stručnjaka i svih drugih koji imaju ovo kao jedan od prioriteta u poimanju vrednosti i sopstvenom delovanju je ugaoni kamen za realizaciju ovih postavljenih ciljeva.

Konferencija „Održivi razvoj i Zelena ekonomija“ je korak u tom pravcu i naša želja da ovom cilju pristupimo na sistemski jasan i sveobuhvatan način.

Pozivamo Vas da svojim učešćem na Konferenciji doprinesete aktivnoj diskusiji i razmeni znanja u oblasti razvoja i unapređenja Zelene ekonomije u Republici Srbiji.

Prisustvo konferenciji je slobodno i bez participacije. Na konferenciji izlaganje će imati profesori Fakulteta za ekonomiju i inženjerskog menadžmenta u Novom Sadu: prof. dr Đorđe Jovanović i prof. dr Jelena Bošković.