Maturanti novosadske gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj" odabrali temu „Veštačka inteligencija"

Đaci, jedne od najpoznatijih novosadskih gimnazija, gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" posetili su u utorak 28. aprila Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu. Cilj posete bilo je predavanje prof. dr Dragana Soleše, dekana Fakulteta, na temu „Veštačka inteligencija". Ovu temu su đaci, shodno svojim interesovanjima, sami izabrali. Značaj eksprertnih sistema i veštačke inteligencije uopšte posebno je atraktivna tema đacima prirodnog smera ove gimnazije s obzirom na zastupljenost prirodnih nauka koje izučavaju na istom. Pre početka predavanja đacima su se obratile i asistentkinje fakulteta Msr. Jovana Gardašević, Mr Sandra Milošević i Msr. Tatjana Vučurević, koje su predstavile studijske programe fakulteta, stipendije, promotivne popuste i ostale pogodnosti dok je akcenat svakako stavljen na  smer Informatika, s obzirom na problematiku koju maturanti izučavaju u školi, a koji bi mogao da im svakako bude najinteresantniji. Drago nam je što smo imali prilike da vas ugostimo a radujemo se saradnji i sledeće godine!