Održano predavanje „Veštačka inteligencija" đacima Srednje tehničke škole "Mileva Marić Ajnštajn„

Đacima Srednje tehničke škole "Mileva Marić Ajnštajn" iz Novog Sada održano je predavanje na temu „Veštačka inteligencija".

Predavanje je održao prof. dr Dragan Soleša, dekan Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu. Na samom početku su asistentkinje Msr Jovana Gardašević i mr Sandra Milošević pozdravile đake i predstavile im sve studijske programe i pogodnosti koje ih čekaju upisom na Fakultet. Takođe asistentkinje su  pozvale đake da dođu na predavanja i ostalih profesora našeg fakulteta kako bi u potpunosti doživeli atmosferu Fakulteta. Nakon toga usledila je najava dekana i predavanje. S obzirom na smerove koji se izučavaju u toj školi kao i na veliku primenu informacionih tehnologija u samoj nastavi logičan sled okolnosti je i bio sam izbor teme od strane đaka. Tom prilikom oni su mogli da čuju sve vezano za ekspertne sisteme i veštačku inteligenciju, kako od samog njenog nastanka pa sve do njene primene u raznim drugim naukama i segmentima života. Na kraju predavanja profesor Soleša dao je i praktične primere veštačke inteligencije kroz dve vrste testa koje su đaci sa oduševljenjem radili uz smeh i takmičarski duh. Nakon toga asistentkinje su podelile promotivni materijal fakulteta i pozvale đake da posete internet i Fejsbuk stranicu fakulteta i time se još bliže upoznaju sa radom i aktivnostima Fakulteta.