Predavanje "Savremeni marketing - trošak ili investicija?„ održano maturantima Srednje Mašinske škole Novi Sad

Maturantima srednje Mašinske škole u Novom Sadu, u četvrtak 23. aprila, održano je predavanje na temu "Savremeni marketing – trošak ili investicija „ od strane doc. dr Dragana Ilića,

profesora i Prodekana za međunarodnu saradnju na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu. Predavanje je proteklo u izuzetnoj atmosferi i interaktivnoj komunikaciji između profesora i đaka, a tom prilikom su, kroz veliki broj interesantnih primera, maturanti kao i đaci 3 godine ove škole, imali prilike da čuju sve vezano za ovu aktuelnu ekonomsku oblast. Profesor Ilić ukazao je maturantima na značaj marketinga, kako za svet poslovanja i biznisa, tako i za lični i karijerni napredak. Kroz primere marketing strategija multinacionalih kompanija đaci su takođe mogli da saznaju koje sve prepreke i izazovi postoje prilikom poslovanja na svetskom tržištu. Nakon završetka predavanja đacima je podeljen promotivni materijal kako bi mogli da se informišu o radu i pogodnostima Fakulteta. Sa predavanja zadovoljni su izašli i profesori i zamenica direktora Vesna Živković koja se složila da je tema izuzetno interesantna maturantima i na neki način "bliska" s obzirom na činjenicu da đaci u ovoj srednjoj školi tokom školovanja izučavaju ekonomiju kroz predmet organizacija rada. Prema rečima gospođe Živković predavanje je bilo vrlo kvalitetno i korisno, uz sve pohvale za predavača. I na kraju, složila se da će se saradnja između ove dve ustanove nastaviti na ovom polju.