Dejana Ikonić - JKP Vodovod i Kanalizacija

Poštovani,

Praksu sam radila u JKP Vodovod i Kanalizacija. Moram reći da je praksa bila odlična! Čim sam došla dočekali su me vrlo ljubazno. Prva gospođa Marija koja je i pored svih svojih obaveza uspela da me sprovede po svim sektorima preduzeća. Brinula je o meni i organizovala da svaki dan teče bez ikakvog problema. Prvi dan sam bila u finansijama gde mi je njihov nadležni za taj sektor sve detaljno objasnio i dopustio da postavljam pitanja. Drugi dan sam provela radeći akcioni plan. Treći dan su mi dopustili da budem u delu obračuna plata, gde sam zajedno sa zaposlenom čak i popunjavala neke obrasce, uz njen nadzor, naravno. U oblasti osiguranja sam takođe imala šta da čujem. Za kraj su me vodili u računovodstvo, gde sam provela nekoliko dana, jer su se trudili da mi objasne kako teorija zaista funkcioniše u praksi.

Moj ukupan utisak je odličan, svi su se odazvali u tome da mi pomognu i stvarno su to činili svesrdno. Pomoću ove prakse konačno sam se bliže upoznala kako funkcioniše jedna državna firma, što će mi biti od pomoći i u budućem zaposlenju. Posebno hvala asistentkinjama Jovani Gardašević i Tatjani Vučurević koje ispunjavaju naše želje kada je organizacija praksi na Fakultetu u pitanju!

Studentkinja, Dejana Ikonić