petak, 02 jun 2017 16:17

Učešće prof. dr Đorđa Jovanovića u emisiji KONTEKST "Doba plastičnog otpada" na televiziji AL JAZEERA BALKANS 01.06.2017.

Kontekst: Doba plastičnog otpada

Plastika je svugdje oko nas. Kako riješiti problem postojećeg ambalažnog otpada te nastajanja novih divljih deponija? Može li se uredbama o plaćanju plastičnih vrećica u prodavnicama smanjiti njihova potrošnja? Šta može učiniti pojedinac, a šta vlade, kako bi održiv razvoj i čist okoliš postali dio sistema vrijednosti i u našoj regiji?

O tome u Kontekstu govore:

• Elma Hadžić-Ramić, stručna savjetnica za oblast upravljanja otpadom i posebnim kategorijama otpada u Fondu za zaštitu okoliša entiteta Federacija BiH,
  • Luka Oman, predsjednik i jedan od osnivača udruge Prijatelji životinja i
  • Đorđe Jovanović, profesor na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu.

Voditelj je Adnan Rondić, a emisiju je uredio Dragan Stanimirović.

Emisiju možete pogledati na linku:

Video i/ili audio fajlovi vezani za članak

{youtube}Ney-IdckJYw{/youtube} Kontekst: Doba plastičnog otpada Al Jazeera Balkans