sreda, 17 maj 2017 11:08

Prof. dr Jelena Bošković i doc. dr Radivoje Prodanović učestvovali na okruglom stolu: »INOVACIJE U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI I DOBRE PRAKSE IZ ITALIJE I SARADNJA SA SRBIJOM«

Na Poljoprivrednom Sajmu u Novom Sadu u Konkresnom centru »Master« organizovan je okrugli sto 16. maja 2017. godine sa temom: »INOVACIJE U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI I DOBRE PRAKSE IZ ITALIJE I SARADNJA SA SRBIJOM«. Organizacija je bila od Privredne komore Srbije, Ministartsva poljoprivrede i zaštite životne sredine Republike Srbije i ICE – Italijanske agencije za spoljnu trgovinu, Odeljenje Ambasade Italije za promociju privredne saradnje. Moderator okruglog stola bila je : dr Danica Mićanović iz Privredne komere Srbije, rukovodilac sektora naučnih tehnoloških inovacija. Na ovj skup su pozvani istaknuti univerzitetski profesori i naučnici iz oblasti poljorivrede, inovatori iz poljoprivrde, predstavnici italijanskih kompanija u poljoprivredi i predstavnici sredstva javnog informisanja. Na ovom skupu su govorili predstavnici Italije iz različitih institucija, predstavljajući novi pravac precizne poljoprivredne proizvodnje, inovacije u poljoprivredi, primena genetika, oplemenjivanja biljaka i genetički resursa u biljnoj proizvodnji, organski otpad, inovacije za ruralni razvoj. Takođe, su predstavnici naučni instituta iz Srbije, Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine Republike Srbije, Poljoprivrednih fakulteta i predstvnici inovacioni kompanija uzeli aktivno učešće. Prof. dr Jelena Bošković diskutovala je primeni znanja u poljoprivredi, transferu tehnologija na poljoprivredna gazdinstva, o našim oplemenjivačkim programima, značaju genetike i oplemnejivanja u poljorivrednoj proizvodnji.