O Kancelariji za međunarodnu saradnju i održivi razvoj

Rukovodilac kancelarije: Doc. dr Nikola M. Puvača, Prodekan za međunarodnu saradnju

Kancelarija za međunarodnu saradnju i održivi razvoj FIMEK-a osnovana je sa ciljem koordinacije aktivnosti i razvoja međunarodnih odnosa s partnerskim univerzitetima i ostalim nastavnim, istraživačkim i drugim partnerskim institucijama i mrežama saradnje iz Evrope i sveta.

Kancelarija za međunarodnu saradnju učestvuje u sprovođenju svih međunarodnih aktivnosti Fakulteta i posebno je odgovorna za sprovođenje sledećih aktivnosti:

• poslovi u vezi mobilnosti studenata (dolazni i odlazni studenti u Erasmus+ i ostalim bilateralnim ili drugim međunarodnim programima)
  • poslovi vezani uz sprovođenje Erasmus+ i drugih programa
  • administracija međunarodnih projekata vezanih za visoko obrazovanje
  • komunikacija sa univerzitetima i institucijama unutar i izvan EU, državnim organima i agencijama
  • učestvovanje u međunarodnim univerziteskim smotrama i sajmovima
  • učestvovanje u organizaciji konferencija, radionica i sastanaka na međunarodnom nivou
  • praćenje i obaveštavanje zaposlenih o međunarodnim konkursima i programima
  • uređivanje web stranice Fakulteta vezane za međunarodnu saradnju
  • ostali međunarodni poslovi Fakulteta
Kontaktirajte nas

Kancelarija za međunarodnu saradnju i održivi razvoj je uvek otvorena za saradnju i vaše ideje, sugestije, pohvale i kritike koje su u vezi sa oblastima kojima se bavimo. Pišete nam na Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., a mi ćemo Vam odgovoriti u najkraćem mogućem roku.