16 maj 2024

Privredna delegacija Sirijske Arapske Republike posetila je Univerzitet Privredna akademija i FIMEK

Privredna delegacija Sirijske Arapske Republike u čijem sastavu su bili Valid Raful, počasni konzul Srbije u Arpskoj Republici Siriji i Mazen Hamad, potpredsenik Privredne komore Arapske Republike Sirije posetili su dana 14. maja 2024. godine Univerzitet Privredna akademija u Novom Sadu.

Njih su svečano ugostili prof. dr Dragan Soleša, rektor Univerziteta Privredna akademija, prof. dr Ivan Joksić, redovan profesor Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe i Tamara Krstić, direktorka marketinga Univerziteta Privredna akademija. Cilj posete je upoznavanje i uspostavljanje saradnje pred potpisivanje Sporazuma o razumevanju čime će biti napravljen prvi korak u budućoj saradnji u sklopu naučne i obrazovne delatnosti.

“Sirija je zemlja mladih ljudi koji žele da uče, puno ulažu u obrazovanje i ja mislim da ćemo lako naći zajedničke oblike saradnje. Uskoro ćemo sa jednim njihovim univerzitetom potpisati ugovor o saradnji i uspostavićemo proces razmene studenata i profesora. Univerzitet Privredna Akademija će, za početak, stipendirati školovanje jednog studenta iz Sirijske Arapske Republike” rekao je prof. dr Dragan Soleša.