18 jun 2020

Promocija Interreg – IPA prekograničnog projekta (HUSRB/1602/41/0146) i žiga garancije kvaliteta tradicionalnih prehrambenih proizvoda TASQ

Novi Sad, Srbija, 23. Jun 2020. godine
Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu, Cvećarska br. 2
Vreme: sa početkom u 11:00 časova

Na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu (FIMEK) 23.06.2020. godine sa početkom u 11:00 časova održaće se konferencija za medije povodom promocije projekta INTERREG-IPA CBC Mađarska-Srbija i žiga garancije kvaliteta tradicionalnih prehrambenih proizvoda “TASQ“ (HUSRB/1602/41/0146), u organizaciji FIMEK-a, kao jednog od partnera na projektu.

Predstavnici medija imaće priliku da čuju sve ključne informacije vezane za aktivnosti učesnika na projektu u ovoj fazi implementacije, sa fokusom na prezentaciju razvijene internet platforme za promociju i prodaju tradicionalnih proizvoda iz prekograničnog regiona.

Saopštenje za medije 1
Saopštenje za medije 2

Učesnici

• dr Tamara Dapčević Hadnađev, viši naučni saradnik, Naučni institut za prehrambene tehnologije u Novom Sadu,
  • Prof. dr Dragan Soleša, dekan Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu,
  • dr Jovana Gardašević, asistent Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu,
  • mr Jelena Nestorov - Bizonj, dipl. ecc, sekretar Zadružnog saveza Vojvodine.

O programu Interreg-IPA CBC Mađarska-Srbija

Interreg–IPA program prekogranične saradnje Mađarska-Srbija implementira se u okviru finansijskog perioda 2014-2020 Evropske unije, putem Instrumenta za pretpristupnu pomoć (IPA). Po principu „zajedničkog sistema upravljanja“ zemalja učesnica – Mađarske i Srbije, program finansira i podržava projekte saradnje organizacija iz Programske oblasti – okruga Čongrad (Csongrád) i Bač-Kiškun (Bács-Kiskun) u Mađarskoj i okruga Zapadna Bačka, Severna Bačka, Južna Bačka, Severni Banat, Srednji Banat, Južni Banat i Srem u Srbiji. Program pomaže razvoj i stabilnost pograničnog regiona, unapređuje opšti kvalitet života u njemu, omogućava ekonomsku saradnju organizacija iz ove dve zemlje, neguje zajednički identitet, kulturno i istorijsko nasleđe pograničnog regiona i doprinosi njegovoj ekološkoj održivosti i sigurnosti.

Za više informacija, molimo posetite veb-sajt programa: www.interreg-ipa-husrb.com.

Kontakt:
Svetlana Ignjatijević
TASQ (HUSRB/1602/41/0146)
Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu
060/644-22-33

NAPOMENA
Ovaj dokument je izrađen uz finansijsku podršku Evropske unije. Sadržaj ovog dokumenta je isključivo odgovornost Naučnog instituta za prehrambene tehnologije u Novom Sadu i ne odražava zvanično mišljenje Evropske unije i/ili Upravljačkog tela.