FIMEK i Pravni fakultet za privredu i pravosuđe predstavili se maturantima Srednje hemijske škole “Pavle Savić“ u Novom Sadu

Svim zainteresovanim đacima Srednje hemijske škola „Pavle Savić" u Novom Sadu u petak 28.03.2014. godine predstavnici FIMEK-a i Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe predstavili su sve studijske programe koji se izvode na ovim fakultetima.

Kroz prezentaciju, prof. dr Jelena Bošković i asistentkinja Jovana Gardašević svim zainteresovanim maturantima predstavile su fakultete i pružile im sve informacije u vezi sa studiranjem, kako na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment tako i na Pravnom fakultetu za privredu i pravosuđe. Predstavnice fakulteta posebno su predstavile studijske programe Ekologija i Inženjerski menadžment u agrobiznisu koji su posebno atraktivni maturantima ove srednje škole. maturantima su, takođe, predstavljeni i ostali studijski programi koji se realizuju na fakultetima. Prof. dr Jelena Bošković je maturantima ukazala na značaj daljeg obrazovanja i sticanja kvalitetnih znanja i veština, a koje mogu da nastave na bilo kojem od studijskih programa na pomenutim fakultetima, a u zavisnosti od njihovih preferencija i ambicija. Prof. dr Jelena Bošković je u svom izlaganju  maturantima posebno ukazala na činjenicu da je multidisciplinarnost veoma značajna danas u vremenu globalizacije, kao i na činjenicu da su sve nauke međusobno povezane tako da sam izbor fakulteta na kom će maturanti nastaviti svoje dalje školovanje, ne mora biti uslovljen smerom koji su završili u srednjoj školi. Na kraju, asistentkinja Jovana Gardašević je maturantima predočila sve prednosti i pogodnosti koje ih očekuju upisom jednog od dva pomenuta fakulteta.