FIMEK i Pravni fakultet za privredu i pravosuđe u Novom Sadu u poseti Elektrotehničkoj školi „Mihajlo Pupin“ iz Novog Sada

Predstavnici FIMEK-a i Pravnog fakulteta za privedu i pravosuđe 27.03.2014. godine posetili su Srednju elektrotehničku školu "Mihajlo Pupin" iz Novog Sada. Predstavnice fakulteta, prof. dr Jelena Bošković i asistentkinje Jovana Gardašević i Tamara Jojkić, kroz interesantnu prezentaciju maturantima su predstavile oba fakulteta, kao i studijske programe koji se na njima izvode.

Maturantima Elektrotehničke škole „Mihajlo Pupin" posebno je predstavljen novoakreditovani studijski program Informatika koji se izvodi na FIMEK-u. Predstavnice fakulteta su maturantima ukazale na značaj adekvatnog izbora buduće profesije, kao i na pogodnosti i prednosti studiranja na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment, odnosno na Pravnom fakultetu za privredu i pravosuđe. Student Nemanja Janjić je, iz ugla studenta, predstavio kako izgleda studirati na jednom od fakulteta Univerziteta Privredna akademija, istakavši posebne prednosti koje se ogledaju u vidu studentskih praksi, poseta značajnim institucijama, gostujućih predavanja uglednih stručnjaka iz privrede i prakse, dodatnih kurseva, kao i sportskih aktivnosti koje se realizuju na fakultetima.  Na kraju, maturantima se obratila i prof. dr Jelena Bošković koja je istakla značaj obrazovanja i daljeg usavršavanja. U razgovoru sa rukovodstvom škole došlo se do zajedničkog zaključka o značaju dalje, zajedničke saradnje kroz organizovanje posebno interesantnih i zanimljivih predavanja za maturante ove škole na jednom od pomenutih fakulteta.