FIMEK i Pravni fakultet za privredu i pravosuđe u poseti Šidu

Predstavnici FIMEK-a i Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu srdačno su primljeni u Tehničkoj školi „Nikola Tesla" i u gimnaziji „Sava Šumanović" u Šidu.

Prof. dr Radica Šipovac, asistentkinja Jovana Gardašević i doktorant FIMEK-a Vladimir Šipovac maturantima ovih škola predstavili su Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment i Pravni fakultet za privredi pravosuđe. Tom prilikom, predstavnici fakulteta  maturantima su predstavili sve studijske programe koji se realizuju na pomenutim fakultetima, pogodnosti i brojne mogućnosti koje im stoje na raspolaganju ukoliko se opredele da nastave školovanje na jednom od fakulteta Univerziteta Privredna akademija u Novom Sadu. Prof. dr Radica Šipovac putem kratkog predavanja ukazala je na povezanost ekonomije i prava, kako međusobno tako i  sa drugim naukama, pri čemu je posebno istakla nužnost poznavanja prava bez obzira za koju se struku pojedinac opredeli. Ona je takođe navela i prednosti studiranja na pomenutim fakultetima u smislu velikog broja stručnih praksi koje se realizuju, zatim mogućnost polaganja pravosudnog ispita za studente prava, kao i mogućnosti dodatnog usavršavanja koje fakulteti nude budućim brucošima kroz veliki broj specijalističkih kurseva i gostujućih predavanja. Asistentkinja Jovana Gardašević posebno je istakla studijske programe Inženjerski menadžment u agrobiznisu i Informatika koji se realizuju na FIMEK-u, a što je posebno interesantno maturantima Tehničke škola „Nikola Tesla". Na kraju, Jovana Gardašević i Vladimir Šipovac, kao nekadašnji studenti pomenutih fakulteta, maturantima ovih škola preneli su svoja iskustva studiranja,  stavljajući poseban akcenat na dobar odnos između profesora i studenata, savremenu metode nastave, savremenu literaturu, kao i brojne vannastavne aktivnosti koje stoje na raspolaganju studentima.