18 nov 2014

UNIVERZITET PRIVREDNA AKADEMIJA U NOVOM SADU Posle reakreditacije, jačanje međunarodne pozicije Univerziteta

Odlulkom Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta Ministarstva prosvete Srbije, Univerzitet Privredna akademija u Novom Sadu je među prvima reakreditovan. Povodom akreditacije otvorena su dva nova objekta koja se sastoje od amfiteatra,  moderno opremljenih kabineta i učionica. Ova dva značajna koraka na 14 godina dugom razvojnom putu Univerziteta, profesori i studenti su proslavili sa prijateljima iz privrede i akademske zajednice na svečanosti održanoj 13. novembra, u amfiteatru „Prof. dr Slavko Carić".

Na samom početku oficijelnog programa, u ime Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta, prof. dr Ratko Nikolić uputio je sve pohvale Univerzitetu Privredna akademija: „Na prvom mestu, želim da čestitam na proširenju prostora za organizaciju nastave jer za svaku je pohvalu kada se u ovako teškoj finansijskoj situaciji izdvajaju značajna sredstva za obrazovanje mladih. Takođe bih želeo da čestitam na uspešno sprovedenom procesu reakreditacije jer, od 11 privatnih univerziteta koliko trenutno postoji u Srbiji, Univerzitet Privredna akademija je prvi tokom reakreditacije prošao sve provere i to uz najbolje ocene". Da će jedan od daljih pravca razvoja Univerziteta biti njegova otvorenost za strane studente, potvrdio je i rektor Privredne akademije prof. dr Jovo Kolar: „ Otvaranje novog prostora je potvrda vizije i želje da naš Univerzitet stalno napreduje po uslovima koje pruža zaposlenima i studentima, kao i po kvalitetu nastave i vannastavnih aktivnosti. Nameravamo da u budućnosti u ovom prostoru otvorimo departman za interaktivno studiranje, u kome će strani studenti na engleskom jeziku sticati znanja iz prava Evropske unije i nacionalnog prava. Do sada ostvareni ciljevi su najbolji pokazatelj da smo na dobrom putu da stvorimo jak, internacionalno integrisan univerzitet prepoznatljiv u evropskoj i akademskoj zajednici Srbije."Predsednica Saveta Univerziteta Privredna akademija prof. dr Marijana Carić podelila je sa prijateljima još jednu radosnu vest: „Pored reakreditacije, koja je naš najveći uspeh i jedan od povoda za naš današnji susret, moram u ime Univerzitetada se pohvalim i međunarodnim sertifikatom za kvalitet izdatim od strane austrijske sertifikacione kuće."Prof. dr Dragan Soleša, dekan Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment, u svom obraćanju gostima ukazao je na progresivni i kontinuirani razvoj Univerziteta i Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u pravcu stvaranja društva za 21 vek – društva znanja: „Zadovoljstvo je pratiti i učestvovati poslednjih nekoliko godina urazvoju Univerziteta Privredna akademija, kojem smo svi dali doprinos i što je rezultovalo reakreditacijom Univerziteta i otvaranjem novih objekata.
„Za Univerzitet i sve nas koji smo ga gradili i jačali, danas je veliki dan jer smo zaokružili petogodišnji ciklus reakreditacije i otvorili nove prostorije. Pre pet godina, kada smo slavili akreditaciju Univerziteta, takođe smo otvorili i novu zgradu. Pokazalo se da sa svakim petogodišnjim ciklusom akreditacije rastu i naše potrebe za proširenjem kapaciteta, što se u potpunosti poklapa sa našim ciljem permanentnog rasta i razvoja. Veliku zahvalnost dugujemo ljudima koji su nam svojim znanjem i dobrim namerama pomogli da uspešno završimo petogodišnji period rada. Obrazovanje je kontinuiran proces, koji zahteva politiku stalnog unapređenja kvaliteta. Sada, kada smo završili proces reakreditacije i otvorili novi prostor, sledi jačanje kontakata sa privredom i obrazovnim institucijama uzemlji i inostranstvu, kako bismo studentima pružili što više sadržaja i mogućnosti za dalji lični i profesionalni razvoj. Naša misija je ispunjena jedino ako su studenti zadovoljni. Tokom dosadašnjih 14 godina, Univerzitet Privredna akademija je kontinuirano i bez predaha radio na usavršavanju standarda obrazovanja i poboljšanju komfora svojih studenata, a činiće to i ubuduće, jer - predah nije svojstven ljudima i institucijama koji uvek žele da sutra budu bolji nego danas", rekao je dekan Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe prof. dr Marko Carić na svečanosti povodom reakreditacije Univerziteta Privredna akademija.