18 nov 2014

Šef delegacije Evropske unije u Srbiji Majkl Devenport posetio Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment

Majkl Davenport, šef Delegacije Evropske unije u Srbiji 13.11.2014. godine posetio je Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment i održao prvo predavanje u novom amfiteatru na temu „Pozicija Evropske unije u pristupnim pregovorima sa Srbijom".

Pre početka predavanja, dekan Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment prof. dr Dragan Soleša predstavio je Fakultet i uspehe koji su do sada ostvareni i poželeo toplu dobrodošlicu Majklu Davenportu. Šef Delegacije Evropske unije u Srbiji predstavio je prisutnima deset prioriteta u procesu integracije Srbije u Evropsku uniju, a u vezi sa zajedničkim tržištem, politikom, spoljnom politikom i bezbednosnom, o značaju poglavlja 24 i potrebnim reformama pravosuđa, značaju digitalizacije, o značaju i primeni zaštite u oblasti životne sredine i ekologije. Pored toga, Majkl Davenport je predočio prisutnima etape u procesu integracije kao i sam položaj Srbije u procesu pridruživanja EU. Takođe, uputio je prisutne u strukturne izmene unutar Evropske komisije. Na posletku su usledila pitanja prisutnih na koje je Majkl Davenport pružio iscrpne odgovore.