26 mar 2013

FIMEK NAGRAĐUJE ZNANJE - Prvi takmičarski dan

Danas je na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment - FIMEK pri Univerzitetu Privredna Akademija u Novom Sadu otpočelo takmičenje u poznavanju opšte kulture i informisanosti "FIMEK NAGRAĐUJE ZNANJE" tradicionalno. Na takmičenje se prijavilo 65 srednjih škola iz 27 gradova Vojvodine, koje su raspoređene u trinaest kvalifikacionih dana.

Prvog dana takmičenja Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu – FIMEK ugostio je srednjoškolce i njihove nastavnike iz Ekonomsko- trgovinske škole iz Kikinde, Mitrovačke gimnazije iz Sremske Mitrovice, e-gimnazije iz Novog Sada, Gimnazije „Sava Šumanović“ iz Šida i Ekonomske škole „9. maj“ iz Sremske Mitrovice.

Kao uvod u samo takmičenje Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu organizovao je mini ekskurziju za sve srednjoškolce učesnike i njihove navijače, odnosno panoramsko razgledanje grada. U pratnji svojih nastavnika, asistentkinje Sandre Milošević i studenata Fakulteta, srednjoškolci su imali priliku da se upoznaju s najznačajnijim kulturno-istorijskim znamenitostima grada i da uživaju u druženju.

Po dolasku na Fakultet srednjoškolce je dočekao tim studenata koji ih je poveo u obilazak kompleksa prostorija fakulteta, studentskog doma i studentske kantine. Nakon toga, svi učesnici takmičenja i njihovi navijači udobno su se smestili u amfiteatar gde su im podeljeni prigodni pokloni.

Prisutnima u amfiteatru se u ime Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu obratio Doc. dr Dragan Ilić, Prodekan za međunarodnu saradnju na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu. Početak takmičenja najavila je voditeljka programa Tamara Krstić, PR menadžer Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu, koja je takmičarima pročitala 20 pitanja na koje su oni davali odgovore. Celokupan događaj protekao je u pozitivnoj i fer navijačkoj atmosferi, uz praćenje regularnosti takmičenja od strane žirija.

Nakon sabiranja osvojenih bodova žiri je proglasio pobednike i prve polufinaliste, predstavnike Ekonomske škole „9.maj“ iz Sremske Mitrovice. Zatim je predsednik žirija Doc. dr Dragan Ilić uručio svim takmičarima potvrde o oslobađanju troškova prijemnog ispita na Fakultetu. Nakon toga usledilo je druženje u prijatnoj atmosferi uz muziku i ketering.