31 maj 2024

Poseta Garancijskom fondu AP Vojvodine

U okviru predavanja iz predmeta Bankarstvo i Finansijska tržišta i institucije, kod prof. dr Jelena Vapa Tankosić, prodekana za saradnju sa privredom i asistentkinje msc Katarine Soleša studenti druge godine Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu imali su prilike da se upoznaju sa poslovanjem Garancijskog fonda AP Vojvodina.

Tom prilikom Direktor Fonda i stručni saradnici su studente upoznali sa zadatkom i misijom osnivanja fonda. Fond je osnovan sa zadatkom da olakša pristup finansijkom tržištu i obezbedi povoljnije uslove kreditiranja. Ovaj zadatak, fond realizuje kroz svoju osnovnu delatnost, izdavanje garancija bankama kao sredstvo obezbeđenja urednog vraćanja bankarskih kredita. Pored toga, ukazan je značaj saradnje vladinog i nevladinog sektora u pokretanju novih poslova - Start up programa radno neaktivnih žena i drugih lica sa teritorije AP Vojvodine, kao i stvaranju uslova za razvoj registrovanih poljoprivrednih gazdinstava. Takođe, istaknut je značaj poslovnog plana kao značajnog dokumenta kojim se analizira predstojeći poslovni poduhvat i prezentovana je metodologija za izradu poslovnog plana.

Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu je potpisao ugovor o profesionalnoj saradnji sa Garancijskim fondom. Time je našim studentima omogućena stručna praksa koja podrazumeva praktični rad u Fondu kako bi upotpunili stečeno teorijsko znanje i stekli poslovne veštine značajne za zapošljavanje.