19 sep 2023

Utisci sa nagradnog putovanja osvojenog na takmičenju "FIMEK nagrađuje znanje" 2023. godine

Maturanti gimnazije "Borislav Petrov Braca" iz Vršca koji su u maju pobedili na takmičenju "FIMEK nagrađuje znanje" i osvojili nagradno putovanje, posetili su evropske gradove po svom izboru od 25. avgusta do 2. septembra 2023. godine, a ovo su njihovi utisci:

"Putovanje koje nam je omogućio FIMEK je nezaboravno. Pregršt lepih prizora, lokacija, novih ukusa i avantura bile su nagrada za nas kao pobednike kviz-takmičenja “FIMEK nagrađuje znanje”. Kulturno i istorijski smo se obrazovali, počevši od Praga, pa preko Pariza, a naposletku i Beča. Svaki grad je imao svoj poseban šarm, i izobilje turističkih atrakcija koje smo posećivali. Hradčani i Praški zamak, muzej Franca Kafke, poznati Luvr, Versajski dvorac, Ajfelov toranj i Šenbrun palata bile su samo neke od njih. Naravno, pored svih obilazaka, bilo je puno prostora za druženje, izlaske i uživanje u atmosferi ovih evropskih prestonica. Ovo putovanje nas je inspirisalo da nastavimo da učimo, istražujemo i otkrivamo novo i nepoznato. Ovde smo stvorili uspomene koje ćemo doživotno pamtiti, i na tom iskustvu se puno zahvaljujemo FIMEK-u!"