13 maj 2019

Promocija REF-a na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu

Na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu, 10.5.2019. godine, održana je promocija stipendijskog programa Fonda za obrazovanje Roma na kojoj su predstavljene prednosti studiranja na FIMEK-u i uspešna saradnja Fonda i Fakulteta.

,,Angažovali smo dvoje stipendista REF-a koji su se odlično pokazali i trenutno rade kao saradnici u nastavi na ekonomskoj i informatičkoj grupi predmeta. Pružićemo im mogućnost daljeg stručnog usavršavanja i akademskog napredovanja“ – istakao je prof. dr Dragan Soleša, dekan Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment. Fond za obrazovanje Roma sprovodi stipendiranje već petnaest godina i postavlja tri uslova za dodelu stipendija: da se kandidat izjašnjava kao Rom, da je državljanin Srbije i da je student. „U Novom Sadu, FIMEK je prva visokoškolska ustanova koja je pokazala poverenje Fondu za obrazovanje Roma i pružila mogućnost obrazovanim, mladim ljudima da steknu svoja prva radna iskustva“ – napomenuo je Stevan Gligorin, koordinator Fonda za obrazovanje Roma.

Osim u Srbiji, program REF-a se sprovodi u jedanaest evropskih zemalja, kojim je do sada podržano 12 000 stipendista.