16 nov 2017

Izašla biografija Prof. dr Jelena Bošković u drugoj encikolopediji "Oxford book"

Internacionalna izdavačka kuća "Oxford book" izdala je drugu enciklopediju uspešnih ljudi Srbije za 2016. godinu, gde se među najuspešnijim ljudima Srbije nalazi i prof. dr Jelena Bošković, Direktor kancelarije za Ekologiju i Inženjerski menadžmet u agrobiznisu, Fakulteta za ekonomiju i inženejrski menadžment u Novom Sadu. Oxford Enciklopedija sa dugogodišnjom tradicijom, drugi put objavljuje knjigu uspješnih ljudi Srbije, gde su uzeta u obzir isključivo profesionalna dostignuća. "Oxford's Book of Successful People of Serbia" je drugi srpski leksikon, priređen po sistemu "ko je ko", u kojem su pobrojane ličnosti iz različitih sfera društvenog života. U knjizi su navedene osobe koje su definitivno drugačije od drugih, koje su svojim stvaralaštvom, sposobnošću, talentom, ostavile trag koji je bio vredan da se zabeleži kroz njihove biografije.

Prof. dr Jelena Bošković dala je veliki doprinos svojom naučnim, liderskim sposobnostima u oblasti visokog obrazovanjana na više univerziteta u Srbiji, kako iz oblasti naučnoistraživačkog rada, zatim kao idejni kreator prvi visokoškolskih privatnih institucija u oblasti poljoprivrednih nauka u Evropi. Dosadašnjoj uspeh u karijeri gradila je u stalnoj razmeni znanja, unapredjenju kvaliteta visokoškolskih institucija, prenošenju znanja i formiranju kadrova, svojom neiscrpnom energijom u radu. Primer je univerzitetskog profesora i naučnika u jačanju individualnog i kolektivnog duha u naučno-istraživačkom radu. Prof. dr Jelena Bošković dobila zasluženo mesto među najuspešnijim ljudima Srbije.