13 okt 2014

Dekan FIMEK-a primio predsednika Balkanske asocijacije za zaštitu životne sredine - B.EN.A.

Na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment  10.10.2014. godine u Svečanoj sali održan je radni sastanak sa predstavnicima Balkanske asocijacije za zaštitu životne sredine - B.EN.A.

B.EN.A je nevladina asocijacija koja je osnovana Grčkoj 1998. godine pri Aleksandrovom tehnološko-obrazovnom institutu u Solunu.
Predsednik B.EN.A. prof. dr Fokion Vosniakos i njegov saradnik prof. dr Klaus Kuhnke srdačno su primljeni od strane prof. dr Dragana Soleše, dekana Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment, prof. dr Jelene Bošković, prof. dr Borisa Kuzmana, asistenta Radivoja Prodanovića i direktorice marketinga Tamare Krstić.
Na sastanku su razmatrane brojne mogućnosti saradnje sa  Balkanskom asocijacijom za zaštitu životne sredine, a koje podrazumevaju saradnju u oblasti naučnoistraživačkog rada, saradnje na projektima, a razmatrano je i članstvo Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u asocijaciji. Članovi B.EN.A proučavaju i analiziraju interakcije između sredinskih faktora, ekonomske i društvene trendove i promovišu strategije i institucionalne promene koje mogu da poboljšaju zaštitu prirodne sredine, donošenje odluka u vezi sa prirodnim izvorima kroz objektivna i nezavisna naučna istraživanja, a što je od posebnog interesa pre svega za Departman za ekologiju, ali i za sam Fakultet. Pored saradnje i članstva FIMEK-a u Balkanskoj asocijaciji za zaštitu životne sredine, razmatrane su i mogućnosti saradnje sa  Fakultetom za inženjerstvo i informatiku iz Nemačke čiji je predstavnik prof. dr Klaus Kuhnke istakao da bi saradnja na polju razmene studenata bila veoma interesantan poduhvat, ali i saradnja na raznim projektima.