10 jun 2014

Predstavnici vodovoda na stručnom skupu „Tretman voda u vodovodnim postrojenjima vodovoda AP Vojvodini“

U organizaciji Fakulteta za ekonomiju  inženjerski menadžment i Kancelarije za ekologiju i inženjerski menadžment u agrobiznisu 05.06.2014. godine održan je stručni skup na temu „Tretman voda u vodovodnim postrojenjima vodovoda AP Vojvodini" koji je bio namenjen predstavnicima vodovoda u AP Vojvodini.

Uvodnu reč i pozdravni govor održala je  PR menadžerka  Tamara Krstić, obraćajući se učenicima sa kratkim predstavljanjem Fakulteta i značaju stručnog skupa za vodovode u AP Vojvodini.
Predavači su bili iz užih stručnih oblasti i to: dr Miladin Drobnjak- direktor  PATENTIG d.o.o.Beograd, koji je u svom predavanju obrazložio kvalitet vode u Vojvodini, tehnološke procese prerade vode i hemijski sastav vode. Dr Miladin Drobnjak je u svom predavanju skrenuo pažnju prisutnima na aktivnosti koje bi trebalo preduzmu vodovodi u AP Vojvodini kako bi voda imala bolji kvalitet.
Nakon predavanja dr Miladina Drobnjaka i kratke pauze, predavanje je održao Andrej Škorc M.SC.E.E. predstavnik Nemačke kompanije GRINBECK.   U svom izlaganju predstavio je  kompaniju, njene mogućnosti saradnje sa AP Vojvodinom i koristi od brojnih instrumenta koja ta firma poseduje za prečišćavanje vode da bude za humanu upotrebu u skladu sa mikrobiološkom ispravnošću i da bude prijatnog ukusa bez primesa različitih štetnih materija koje dolaze iz brojnih izvora: industrije, poljoprivrede itd. Važno je napomenuti da je dat naglasak i na redukciju nitrata i nitrita koji su prisutni u vodama AP Vojvodine.
Doc. dr Nikola Jović - docent  na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment i saradnik Kancelarije za ekologiju i inženjerski menadžment u agrobiznisu u svom ekspozeu ukazao je na značaj  ekologija i uređenja izvorišta pitke vode. Pored toga doc. dr Nikola Jović je kroz svoje izlaganje obradio i tematiku ekologije vodozahvata vodovoda u Vojvodini, kao i oblast ekologije, akumulacije i zaštita. Doc. dr Nikola Jović je ispred FIMEK-a najavio i stručni skup koji će se održati u septembru 2014. godine, takođe u organizaciji  Fakulteta za ekonomiju  inženjerski menadžment na temu otpadne vode Vojvodine, problem i rešenje.
Ovom skupu je prisustvovala i prof. dr Jelena Bošković redovni profesor  Fakulteta za ekonomiju  inženjerski menadžment i šef Kancelarije za ekologiju i inženjerski menadžment u agrobiznisu  koja je uzela reč na skupu  i diskutovala o značaju vode, kao i o onome što bi bilo potrebno uraditi u narednom periodu koji je pred nama kako bi se se poboljšao kvalitet vode u vodovodima Vojvodine.
Stručni skup je zatvorila PR menadžerka Tamara Krstić, koje se svi prisutnima zahvalila na učešću i još jednom ih pozvala da  u septembru prisustvuju sledećem stručnom skupu sa drugom aktuelnom tematikom i eminentnim predavačima.