Srednja građevinska škola u Novom Sadu srdačno primila predstavnike FIMEK-a

Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment - FIMEK zajedno sa Pravnim fakultetom za privredu i pravosuđe pružio je maturantima Srednje građevinske škole odgovor na pitanje „Šta dalje?".

Za sve one koji su još uvek neodlučni, a zanima ih pravo, ekonomija, inženjerski menadžment u agrobiznisu, ekologija ili informatika onda je za njih odgovor FIMEK ili Pravni fakultet za privredu i pravosuđe. Tokom prezentacije, asistent Vladan Furman  upoznao je maturante ove škole sa studijskim programima, pogodnostima, dodatnim kursevima, takmičenjima, stručnom praksom i vannastavnim aktivnostima koje ih očekuju ukoliko se odluče da svoje školovanje nastave na nekom od pomenutih fakulteta. Prof. dr Jelena Bošković održala je kratko predavanje na temu zašto upisati baš smer inženjerski menadžment u agrobiznisu ukazujući na značaj izučavanja poljoprivrede i agrobiznisa uopšte. Prilikom posete predstavnici fakulteta iskoristili su priliku da pozovu sve zainteresovane đake da dođu na fakultete kako bi prisustvovali predavanjima profesora iz različitih predmeta, koji bi za njih bili interesantni  kao što su preduzetništvo, marketing, krivično pravo, etika,osnovi informatike, agroekologija, zaštita životne sredine i slično, kao i da se bliže upoznaju sa ambijentom i nastavnim i nenastavnim osobljem fakulteta.