"Pravi ljudi na pravom mestu"

Poštovane koleginice i kolege,

sa velikim zadovljstvom vas pozivamo da prisustvujete tribini “Pravi ljudi na pravom mestu” na temu „Aktuelna radnopravna i socioekonomska stvarnost na putu izlaska iz krize-položaj, delovanje i razvoj studentskih ideja i njihove perspektive“ koja će se održati 15.04.2013. godine sa početkom u 12h u Amfiteatru “Prof. dr Slako Carić”. Tribinu će održati Nebojša Atanacković. predsednik Unije poslodavaca Srbije.

Ova tribna se organizuje na osnovu inicijative studenata druge godine Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu, koji su u okviru predmeta Radno pravo kroz interaktivnu nastavu u okviru predavanja i vežbi, kod doc. dr Vladana S. Perišića, pokazali izuzetno interesovanje za oblast radnopravnih odnosa. Na ovoj tribini studenti će imati priliku da stečena znanja i iskustva razmene sa najeminentnijim predstavnikom poslodavaca naše države, Nebojšom Atanackovićem, koji kao predsednik Unije polodavaca Srbije, predstavlja 140 hiljada poslodavaca.

U okviru ove tribine, nakon uvodnog predavanja naš gost-predavač, gospodin Nebojša Atanacković će uručiti prigodnu nagradu i poziv za učešće u radu UPS studentu- autoru najboljeg praktičnog rada iz oblasti radnog prava, a koji će biti organizovan od strane Pravne Klinike za radno pravo Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu.
Aktuelnost ovog događaja i veliki broj studentskih predloga, otvorili su prostor za spontanu reakciju Unije poslodavaca Srbije i Pravnog fakulteta ovog univerziteta da prepoznaju zajedničke interese u razvoju ove društvene, socijalno-ekonomske i naučno-nastavne oblasti i unaprede je potpisivanjem sporazuma o saradnji.

Sporazum o saradnji reprezentativnog predstavnika poslodavaca u RS i našeg Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, zasnovan na ravnopravnim osnovama, učiniće nov iskorak studenata našeg fakulteta u afirmaciji i radu, ali i obavezu prema UPS i njihovim organima koji su na pravi način, stručno i konkretno, Pravni fakultet za privredu i pravosuđe Univerziteta Privredna akademija u Novom Sadu, prepoznali kao ustanovu koja školuje diplomirane pravnike ne samo za potrebe pravosuđa i državne uprave već i za veliku i malu privredu, ali i organizacije predstavnika svih društvenih grupa.

Stručna i praktična znanja koji naši studenti stiču i koji su potrebni baš u ovakvom obliku Republici Srbiji i partnerstvu države, državnih organa, privrede, privrednih asocijacija i zaposlenim-radnicima i njihovim organizacijama, a koja je UPS prepoznao garant su našeg zajedničkog napretka.

Očekujemo vas!

Vaš Pravni fakultet za privredu i pravosuđe u Novom Sadu