Tribina Pravi ljudi na pravom mestu: „Zašto da se testiram na znanje?“ Ranko Rajović

U okviru tribine „Pravi ljudi na pravom mestu“ koja je održana 21.05.2013. godine, Univerzitet Privredna akademija u Novom Sadu ugostio je dr Ranka Rajovića, specijalistu interne medicine osnivača MENSE Jugoslavije – danas Srbije i Odseka za darovite NTC – Nikola Tesla centar, člana Borda direktora svetske MENSE i člana Komiteta svetske MENSE za darovitu decu, koji je održao predavanje na temu „Zašto treba da se testiram na znanje?“.

Na ovoj tribini studenti su imali priliku da saznaju kako se najlakše uči, kako akomodacija utiče na proces učenja i zašto treba da se testiraju na znanje. Kroz brojne primere dr Ranko Rajović je studentima objasnio šta je funkcionalno znanje, koliko je ono značajno i zašto. Kroz interaktivnu komunikaciju, naš gost je objasnio studentima kako da upotrebom nekoliko metoda unaprede proces učenja i kako da poboljšaju koncentraciju