16 apr 2014

Potpisan sporazum sa Centrom za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike

Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu i Centar za razvoj nauke, tehnologije i informatike 16.04.2014. godine potpisali su protokol o saradnji na projektima „Energija je svuda oko nas" i „FILMić".

Protokol o saradnji je ispred Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu potpisao dekan fakulteta, prof. dr Dragan Soleša, a ispred Centra za razvoj nauke, tehnologije i informatike prof. dr Slobodan Popov, predsednik Upravnog odbora.
Cilj projekata „Energija je svuda oko nas"  je  da se probudi svest o problemu energije kod najmlađih članova našeg društva. Cilј je ne samo osvešćivanje učenika o energetskim problemima već i u kreativno razmišlјanje u realizaciji ideja koje mogu doprineti bolјem shvatanju problema sa kojim se suočavamo.
Microsoft FILMić je deo inicijative Partner u učenju kojom kompanija Microsoft želi da omogući aktivniju ulogu učenika u kreiranju medijskih materijala i populariše ovaj vid digitalne pismenosti u školi. U našoj zemlјi revija kratkog đačkog filma se realizuje po peti put u organizaciji Centra za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike, a od popisanim sporazumom FIMEK se uključuje u projekat kao suorganizator i sponzor manifestacije.