Inženjerski menadžment u biotehnologiji

Studijski program Inženjerski menadžment u biotehnologiji je koncipiran u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i Bolonjskom deklaracijom. Njegov prevashodni cilj je pruženje sadržajnog i kvalitetnog obrazovanja, kao i osposobljavanje mladih stručnjaka za uspešno delovanje i rešavanje problema na polju biotehnologije uz primenu inženjerskih i menadžerskih znanja i veština. Takođe, cilj studijskog programa Inženjerski menadžment u biotehnologiji je da studentima pruži realnu i kvalitetnu osnovu za zaposlenje u najrazličitijim organizacijama koje se bave biotehnologijom i inženjerstvom u biljnoj, stočarskoj i prehrambenoj industriji.

U savremenim tokovima razvoja društva kao neophodnost se pojavljuje potreba za mladim i kompetentnim kadrovima iz oblasti inženjerskog menadžmenta u biotehnologiji. Potreba za ovim novim profilom stručnjaka postoji kako na nacinalnom, tako i na međunarodnom nivou. Stoga se realizacijom ovog studijskog programa, kroz uspešnu kombinaciju interdisciplinarnih znanja iz oblasti menadžmenta, agronomije i prehrambene tehnologije, studenti osposobljavaju da budu uspešni menadžeri u brojnim organizacijama u domenu poljoprivrede i prehrambene industrije.

Osnovne akademske studije traju 4 godine i nose 240 ESPB bodova. Završetkom studijskog programa Inženjerski menadžment u biotehnologiji student stiče zvanje DIPLOMIRANI INŽENJER MENADŽMENTA.

Po završetku ovih studija student može nastaviti master studije u trajanju od jedne godine.

Nastava se ostvaruje u malim grupama i mentorskom radu, kroz uspostavljanje neposrednog kontakta student-profesor. Naglasak se stavlja na isticanje individualnog, kreativnog razvoja studenata, timski rad, sticanje praktičnih znanja i korišćenje savremene tehnologije. Kvalitetu nastavnog procesa doprinose i gostovanja stručnjaka iz privrede.

Nastavni plan studijskog programa

Završni rad VIII - - 10
  Ukupno ESPB za četiri godine       240

Naziv Online pregled Download