Sonja Gajević – Knjigovodstveni biro ,,J&I’’

Praksu sam obavljala u knjigovodstvenoj agenciji "J&I" Novi Sad koja posluje od 2009. godine i ima dve zaposlene radnice. Tokom prakse koja je trajala deset dana, imala sam priliku da se upoznam sa načinom funkcionisanja poslovanja u knjigovodstvenoj agenciji. Zaposlene sa kojima sam imala priliku da radim su bile ljubazne, a posebno bih pohvalila vlasnice agencije Jelenu i Ivanu Azarić na lepom prijemu. Zaposlene Marina i Biljana pokazale su mi sve što me je interesovalo ali i sve ono što su smatrale da će mi koristiti u budućim poslovima u oblasti knjigovodstva. Za vreme obavljanja stručne prakse naučila sam:

• unošenja podataka u glavnoj knjizi i robnom knjigovodstvu,
  • kao i knjiženje izvoda, ulaznih i izlaznih faktura i njihovo odlaganje u registratore,
  • potom knjizenja vezana za proizvodnju robe i gotovih proizvoda
  • i sve ostale zadatke koji su mi bili delegirani od strane mentora.

Ovom prilikom bih se zahvalila Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu na dobroj organizaciji prakse i što su me uputili gde praksu i da obavim a zatim i knjigovodstvenoj agenciji koja mi je to sve omogućila. Svim studentima koje interesuje knjigovodstvo i računovodstvo a ne znaju gde bi obavljali praksu toplo preporučujem ovu agenciju.

S poštovanjem,
Sonja Gajević IMB 576/16.