četvrtak, 26 decembar 2013 13:11

Predavanje predstavnice Regionalne razvojne agencije Bačka

U okviru Info dana - promocije preduzetništva i preduzetničke kulture, a u organizaciji Kancelarije za razvoj karijere, dana 23.12.2013. predavanje je održala Marija Prokopić – rukovodilac projekta , Regionalne razvojne agencije Bačka . Tema o kojoj je Marija govorila bila je vezana za promociju preduzetništva i preduzetničke kulture kao jedne od alternativa zapošljavanja nakon završenih studija.

Gost predavač je na osnovu svog bogatog i dugogodišnjeg iskustva u pružanju usluga nefinansijske podrške sektoru MSPP i potencijalnim preduzetnicima kao i na osnovu iskustva u sprovođenju konkursa finansijske podrške pomenutom sektoru istakla značaj smozapošljavanja i studentima Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment koji su zainteresovani za pokretanje sopstvenog biznisa predočila sve bitne karakteristike preduzetništva kao takvog te pružila sve neophodne informacije o postupku pokretanja samostalnog posla. Takođe , pored Marije , govorili su i uspešni mladi preduzetnici iz "Eko Kurir"-a i szr " Veš servis" - a , o tome kako su došli na ideju da samostalno  pokrenu svoje biznise kao i kako je ceo postupak pokretanja istog tekao. Zahvaljujući saradnji sa Regionalnom agencijom Bačka, Mariji i mladim preduzetnicima naši studenti izašli su sa predavanja informisani i ohrabreni da kreunu samostalno u dalje poduhvate.