• Stipendijski program

Stipendijski program "Prof. dr Slavko Carić"

U cilјu afirmacije visokog obrazovanja, a shvatajući aktuelni društveno–ekonomski momenat, Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu Univerziteta Privredna akademija ( u nastavku Fakultet), osnovao je stipendijski program “Prof. dr Slavko Carić”, koji je usmeren ka nagrađivanju postignutog uspeha srednjoškolaca – budućih studenata koji konkurišu za upis na Fakultet. Stipendijski program je podržan od strane Pokrajinskog sekretarijata za nauku i tehnološki razvoj, kao i Fonda „Evropski poslovi“ Autonomne pokrajine Vojvodine.

Stipendijski program kao svoje zadatke postavlja izgradnju društva jednakih mogućnosti i obezbeđenje uslova za širi pristup visokom obrazovanju, nagrađivanjem znanja i postignutog uspeha.

Uslovi stipendijskog programa

Uslovi za ostvarivanje prava na stipendiju su:

• Odličan uspeh ostvaren u srednjoj školi, sa prosečnom ocenom koja nije niža od 4.70;
    • Prvu godinu našeg fakulteta upisuje u godini u kojoj je završio/la srednju školu
    • Urađen prijemni ispit sa maksimalnim brojem bodova
    • Ukoliko student koji nije na budžetu ostvari uspeh u tekućoj godini iznad 9 ima pravo na umanjenje školarine za sledeću školsku godinu