Međunarodna ekonomija i ekonomska diplomatija

Međunarodna ekonomija i ekonomska diplomatijaStudijski program Međunarodna ekonomija i ekonomska diplomatija je koncipiran u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i Bolonjskom deklaracijom.

Ovaj program je namenjen studentima koji žele da steknu savremena i kvalitetna znanja iz oblasti međunarodne ekonomije i ekonomske diplomatije.

Studijski program Međunarodna ekonomija i ekonomska diplomatija pruža studentima sveobuhvatna teorijska i praktična znanja, kroz prezentovanje različitih aspekata i modela savremenog poslovanja na međunarodnom nivou, kao i primenjene diplomatije. Na taj način studenti se pripremaju za uspešno delovanje i rešavanje problema u oblasti međunarodnog poslovanja i diplomatije. Poseban akcenat se stavlja na pružanje studentima fundamentalnih znanja iz ekonomije, znanja o savremenom sistemu međunarodnih ekonomskih odnosa i procesa globalizacije i integracije, upoznavanje studenata sa osnovama ekonomske diplomatije, kao i pripremanje studenata za liderske pozicije u kompanijama kroz pružanje znanja o funkcionisanju kompanija i njihovom mestu u globalnom okruženju.

Studijski program Međunarodna ekonomija i ekonomska diplomatija omogućava studentima da razumeju suštinu međunarodne ekonomije i ekonomske diplomatije, kao i njihov značaj za razvoj privrede i društva u celini.

Tokom studija organizovana je stručna praksa kao deo nastavnog procesa, kako bi se kod studenata razvile veštine koje zahteva savremeno tržište rada, a u cilju sveobuhvatne pripreme studenata za uspešno zaposlenje i razvoj karijere.

Nakon završetka studijskog programa Međunarodna ekonomija i ekonomska diplomatija studentima su na raspolaganju razne mogućnosti zaposlenja u oblasti međunarodnog poslovanja, finansija, trgovine, marketinga, ekonomske diplomatije itd.

Nastava je interaktivna i ostvaruje se u malim grupama i kroz mentorski rad. Kroz interaktivnu nastavu naglasak se stavlja na isticanje individualnog, kreativnog razvoja studenata, timski rad, sticanje praktičnih znanja i korišćenje savremene tehnologije, kao i na uspostavljanje neposrednog odnosa između studenata i profesora. Kvalitetu nastavnog procesa doprinose i gostovanja stručnjaka iz privrede.

Studijski program Međunarodna ekonomija i ekonomska diplomatija traje četiri godine i njegovim završetkom studenti stiču 240 ESPB bodova i zvanje DIPLOMIRANI EKONOMISTA. Po završetku osnovnih akademskih studija student može nastaviti master studije u trajanju od jedne godine.

Nastavni plan studijskog programa

5. Poslovni informacioni sistemi VIII 3 4 8
6. Međunarodna politika VIII 4 3 8
7. Izborni predmet 7 VIII 3 3 7